cielo claro
  • Màx: 27°
  • Mín: 25°
29°

Llistat dels nous batles de Mallorca

Maria Pons (PP) durant la investidura com a batlessa de Santanyí.

15-06-2019 | Ferran Aguiló(Ajuntament de Santanyí)

Aquest dissabte s’han constituït els consistoris de tot Mallorca i les Balears. Aquest diari ha fet una llista amb els noms dels nous batles i les formacions que governaran els municipis durant aquesta lesgislatura:

  • Alaró: Llorenç Perelló (PP)
  • Alcúdia: Bàrbara Rebassa (PSIB) amb el suport d’El Pi i MÉS
  • Algaida: Ma Antònia Mulet (PSIB)
  • Andratx: Katia Rouarch (El PI) + PSOE + MÉS
  • Ariany:Joan Ribot (El Pi)
  • Artà: Manolo Galán (PSOE)
  • Banyalbufar: Mateu Ferrà (El Pi)
  • Binissalem: Víctor Martí (Units per Binissalem)
  • Búger: Pep Lluís Pons (MÉS)
  • Bunyola: Andreu Bujosa Bestard (Esquerra Oberta de Bunyola) amb el suport del PSOE i Podem.
  • Calvià: Alfonso Rodríguez Badal (PSOE) amb el suport de MÉS i Podem
  • Campanet: Rosa Maria Bestard (PSOE)
  • Campos: Francisca Porquer (PP)
  • Capdepera: Rafel Fernández (PSOE) amb el suport d'Es Grup-El PI
  • Consell: Andreu Isern (PSOE)
  • Costitx: Antoni Sales (EL PI)
  • Deià: Lluís Apesteguia (MÉS)
  • Escorca: Antoni Solivellas (PP)
  • Esporles: Maria Ramon (MÉS)
  • Estellencs: Bartomeu Jover (PP)
  • Felanitx: Jaume Montserrat (EL PI) fins juny de 2021 que ho serà Xisco Duarte (PSOE) amb el suport de MÉS.
  • Fornalutx: Francesc Marroig (Independents) amb el suport del PSOE
  • Inca: Virgílio Moreno (PSOE) amb el suport de MÉS
  • Lloret:Antoni Bennàsar (Endavant)
  • Lloseta: Xema Muñoz (PSOE)
  • Llubí: Magdalena Perelló (MÉS)
  • Llucmajor: Eric Jareño (PP) amb el suport de C’s, Llibertat Llucmajor i ASI
  • Manacor: Miquel Oliver (MÉS Esquerra) amb suport PSOE i Podemos
  • Mancor de la Vall: Guillm Villalonga (MÉS)
  • Maria de la Salut: Biel Mas (El Pi)
  • Marratxí: Miquel Cabot (PSOE), amb el suport de MÉS i El PI
  • Montuïri: Joan Verger (MÉS) amb el suport del PSOE.
  • Muro: Toni Serra (Convergència Democràtica Murera), 22 mesos i Miquel Porquer (El PI) 16 mesos amb el suport del PP.
  • Palma: José Hila (PSOE) amb el suport de MÉS i Podem.
  • Petra: Salvador Femenias (EL PI) amb el suport del PP
  • Pollença: Tomeu Cifre (Tots per Pollença) amb el suport de PP i Unió Mollera Pollencina
  • Porreres: Francisca Mora (El PI)
  • Puigpunyent:Toni Marí (PSOE)
  • Sa Pobla: Llorenç Gelabert (El PI) amb el suport de MÉS, PSOE i Junts per Sa Pobla
  • Sant Joan: Francesc Mestre (El Pi)
  • Sant Llorenç: Mateu Puiggros (independents de Son Carrió) amb el suport de MÉS i El PI
  • Santa Eugènia: Pep Lluís Urraca (PSOE) amb el suport de Feim Santa Eugènia
  • Santa Margalida: Martí Àngel Torres (PP) un any. Joan Monjo (Convergència – El PI)
  • Santa Maria: Colau Canyellas (MÉS) amb el suport del PSOE
  • Santanyí: Maria Pons (PP)
  • Selva: Joan Rotger (PP)
  • Sencelles: Joan Carles Verd (El Pi)
  • Ses Salines: Joan Rodríguez (PP)
  • Sineu: Tomeu Mulet (PP) amb el suport de Ciudadanos
  • Sóller: Carlos Simarro (PP) amb l'abstenció d'EL PI
  • Son Servera: Natàlia Troya (PSOE) amb suport independents
  • Valldemossa: Nadal Torres (GIV)
  • Vilafranca: Monserrat Rosselló (PXP)

COMENTARIS

De moment no hi ha comentaris.

Comenta

* Camps obligatoris