cielo claro
  • Màx: 20°
  • Mín: 19°
22°

Pelegrinació a la Sang

Des d'aquestes línies vull donar les gràcies en nom de la Parròquia de Sant Josep del Terme pel suport que el seu diari va donar a la Pelegrinació de la Sang, que es va fer la matinada del Dimecres al Dijous Sant. El seu diari va reflectir de manera excepcional l'ambient creat durant tota la Corema i la consciència d'una barriada. Sa Indioteria, que cada any procura i intenta lluitar per un món millor. Cada Setmana Santa és un repte molt important dins la nostra parròquia, molta gent dedica molt de temps per tal que el nostre barri sigui un mirall on l'altra gent de Palma es miri i digui: «és veritat, hem de lluitar»! Aquesta feina diària, a vegades criticada, a noltros ens complau molt fer-la perquè de qualque manera veim que el nostre granet de sorra que anam posant cada any està acompanyat cada any per més granets i poc a poc veim que la muntanya es fa gran i amb uns grans fonaments i sense l'ajuda dels mitjans de comunicació seria molt més difícil. En aquest escrit vull aprofitar per donar les gràcies a totes aquelles persones que van posar la seva espatlla davall de «Jesús Nazareno» i gràcies a ells va anar fins a la Sang. Això no és pagat. Aquesta gent, amb un gran esperit de sacrifici, molta de son i un gran coratge va fer possible una feta impensable fins ara: un barri s'aixeca a les tres i mitja del matí i du la seva imatge a les espatlles i ara estam molt orgullosos de la gesta, vàrem fer una promesa i l'hem duita a terme, hem demostrat que les promeses s'han de complir, nosaltres ho hem fet. La promesa és bona de fer, però és difícil fer-la realitat. Noltros hem fet la nostra i l'hem feta realitat. Qui encara no?

Bartomeu Femenia Àvila. Palma

COMENTARIS

De moment no hi ha comentaris.

Comenta

* Camps obligatoris