algo de nubes
  • Màx: 14°
  • Mín:
14°

Morey: «Des de Ben Amics demanam que els polítics que són gais no ho amaguin»

No és un fet aïllat que Miquel Iceta, del PSC, hagi declarat la seva homosexualitat

El número 12 de la llista de PSC-Ciutadans pel Canvi per Barcelona, Miquel Iceta, es va declarar públicament homosexual en la presentació de les propostes de la seva candidatura per a gais, lesbianes i transsexuals. Aquest fet no és aïllat, es presenta, normalment, en totes les campanyes electorals. Pere Morey, representant del col·lectiu Ben Amics, assegurava ahir que «des de Ben Amics hem demanat que els polítics que són gais no ho amaguin. De tota manera, en les passades eleccions la nostra associació va posar en marxa una campanya que, sota el lema «Vota Rosa» animava a fer aquestes declaracions.

Morey creu del tot recomanable que «la gent que té una opció sexual diferent no ho amagui. Si hi ha una recepció oficial és bo que hi acudeixen amb la seva parella homosexual. Per exemple, en la recepció que va oferir el nou Govern al Consolat hi varen acudir alguns membres de la nostra associació amb les seves respectives parelles homosexuals. Aquesta situació es va tornar a repetir en la invitació que va fer la presidenta del Consell de Mallorca amb motiu de la Diada del 12 de setembre». Morey va continuar dient que la situació estava del tot normalitzada en els països nòrdics: «Fins fa poc, a les recepcions reials holandeses, els homosexuals no hi podien anar acompanyats de les seves parelles. Ara, la reina Beatriu ha rectificat». De tota manera, segons el portaveu del col·lectiu, aquesta situació és del tot impensable a l'Estat espanyol, «no anam tan avançats», va concloure.

COMENTARIS

De momento no hay comentarios.

Comenta

* Camps obligatoris