cielo claro
  • Màx: 29°
  • Mín: 22°
26°

L'OCB ofereix la seva força a les institucions: «Hi serem, davant per estirar o darrere per empènyer»

L'Obra Cultural Balear, entitat degana en la defensa d'un sistema d'autogovern per a les Illes Balears i puntal de la promoció de la cultura feta aquí, considera «imprescindible que, tant en l'anomenat 'diàleg social', com en els espais per a la recuperació de la crisi postCOVID-19, hi participin les entitats de referència de la societat civil».

L'OCB explica que «des de la nostra entitat i des del sector de la cultura, estam en disposició de fer aportacions a l'anomenat 'Pla Autonòmic de reactivació social i econòmica de les Illes Balears', tant en el seu disseny, com en el posterior desplegament» i afegeix que «Si des del lideratge institucional es vol aconseguir un pla de futur sorgit del diàleg, el consens, la construcció conjunta, la cooperació i la intel·ligència col·lectiva, resulta evident que la societat civil i el sector cultural han de ser escoltats i implicats des del moment de l'elaboració del pla fins a la seva implementació».

A l'OCB en mostren convençuts que la sortida a «la greu crisi que començam a patir», serà més ràpida i beneficiosa per a tothom «si s'aposta, fermament, per la creació i la producció cultural; per un reforçament del sector educatiu, per la investigació, la recerca, l'intercanvi de coneixement i la innovació tecnològica; per la cohesió social i per la sobirania fiscal, línies de feina de la nostra entitat des de fa dècades».

Finalment, l'OCB «posa a disposició de la ciutadania de les Illes Balears, tot el seu coneixement, tota la seva experiència acumulada, tota la seva capacitat organitzativa i tot el seu poder de mobilització» i ofereix a les institucions aquesta força: «que no dubtin que hi serem com sempre hi hem estat: si convé davant per estirar i, quan toqui, darrere per empènyer».

COMENTARIS

De momento no hay comentarios.

Comenta

* Camps obligatoris